Енциклопедія

Роки 2009 20 травня

Донецький "Шахтар" - володар Кубка УЄФА

Донецький "Шахтар" став володарем останнього в історії Кубка УЄФА

Донецький "Шахтар" став першою і останньою в історії українською командою, яка дійшла до фіналу Кубка УЄФА і стала володаркою цього трофея. Команда Мірчі Луческу у фінальному матчі обіграла бременський "Вердер" з рахунком 2-1. Перемогу донеччанам принесли голи бразильських легіонерів Луїса Адріано і Жадсона.

Гра проходила в Туреччині, на столичному стадіоні в Стамбулі. За "Шахтар" вболівали не лише його вірні прихильники, а й фанати його вічного противника - київського "Динамо", яке за підсумками двох півфіналів виявилося слабшим за "гірників" і не змогло поборотися за останній Кубок УЄФА в історії. З наступного року цей турнір змінив формат і став називатися Лігою Європи.

Після багатьох невдалих спроб і в Лізі Чемпіонів, і в Кубку УЄФА українська команда нарешті завоювала трофей Європи. Для Луческу такий результат сезону заслужений, так як "Шахтар" протягом декількох євросезонів поспіль прикро оступався.

Матч пройшов нервово, але за явної переваги донеччан. На 24 хвилині бразилець Луїс Адріано відкриває рахунок, але вже за 11 хвилин бразилець Налдо з "Вердера" його зрівнює. Напруга була настільки колосальною, що, здавалося, справа дійде до післяматчевого пенальті. Але ні: в першому екстра-таймі на 97 хвилині Жадсон забиває гол, який приносить українській команді перемогу в турнірі.

Перший в історії фінал - і перший трофей.